خانه / وبلاگ عکاسی / باران مصنوعی در عکاسی با لوازم ساده و ارزان

باران مصنوعی در عکاسی با لوازم ساده و ارزان

در این مقاله ما قصد داریم که بصورت ویدئویی ساخت باران مصنوعی در عکاسی را به شما آموزش دهیم. در حقیقت ساخت این دستگاه بصورت یک تفریح بود که برای شما تعریف میکنیم. در بریتانیا به اندازه کافی باران می بارد که نیازی به باران ساز پیدا نخواهید کرد اما این مسئله به من امکان داد تا بدون برق گرفتگی، نورهای استودیویی را در فضای باز قرار دهم.

ساخت باران مصنوعی

ساخت باران مصنوعی

فرآیند ساخت باران مصنوعی در عکاسی به شکل تعجب آوری آسان بود. با دو تکه چوب بلند کار را آغاز کردم. آنها را به صورتی ضربدری قرار داده و با دریل سوراخی در هردو ایجاد کردم و آنها را بوسیه پیچ، مهره و چند واشر ثابت کردم. سپس آن را با تقریبا چهار تکه بند (طناب) بستم تا از تکان خوردنش جلوگیری کنم. آنها به راحتی در جای خود قرار گرفتند. سوراخ های آزمایشی به کاهش احتمال جدا شدن چوب ها کمک می کنند.

حالا با استفاده از یک شلنگ و تعداد زیادی بست کمربندی و زیپی از مرکز به سمت خارج پیچانده و سعی کردم تا فاصلی تقریبا برابری را بین آنها حفظ کنم. پس از چیدن بت زیپی شروع کردم به ایجاد کردن سوراخ ها. به یاد داشته باشید که برای طبیعی به نظر رسیدن باران، آب باید ابتدا به سمت بالا پاشیده شده و سپس با آهنگ گرانش به سمت پایین بریزد.

من از یک دریل کوچک برای سوراخ کردن آنها استفاده کردم. شما می توانید از یک میخ یا سنجاق استفاده کنید. من در ابتدا سوراخ ها را در فواصل چند سانتی متری ایجاد کردم که بعد تر مشخص شد اشتباه بوده است چون فشار کافی برای رسیدن آب به سراسر شلنگ وجود نخواهد داشت. چند اینچ فاصله بزارید و سوراخ های زیادی ایجاد کنید. بدین ترتیب مرحله ساخت باران مصنوعی در عکاسی به پایان میرسد.

عکاسی در شرایط باران مصنوعی

اولین تصویر برداری را در ورودی ماشین و تصویر برداری های اخیر را در ایوان پشتی انجام دادیم. در هردو مکان، درب ها در پس زمینه بودند و در گاراژ از چیز سیاهی را آویزان کردیم (چیزی که در زیر مسیر سنگ ریزه ای قرار می دهید تا از بیرون زدن علف های هرز خودداری کنید و این تنها چیزی بود که داشتم) که با گیره لباس به لوله های آب وصل شده بود. اخیرا از یک ورق ام دی اف که رنگ سیاه/خاکستری زده بودم و متعلق به یک پروژه دیگر بود استفاده کردم.

در ادامه عملیات ساخت باران مصنوعی در عکاسی نورها باید دور دستگاه باران قرار گیرند بدون اینکه خیس شوند، ما از کیسه های پلاستیکی برای پوشاندن منابع تغذیه استفاده کردیم. غیر از این باید فشار آب طوری تنظیم شود که خیلی دور و بالا پاشیده نشود. من چهار وضعیت نوری را برای این عکس در نظر گرفتم. یک لامپ چشمک زن به میله چتر منعکس کننده بسته شده بود که در طول تصویربرداری آنها را نگه داشته بودند.

نکته کلیدی برای بهره بردن از باران این است که آن را از پشت روشن کنیم چون قطرات باران را خوب نشان می دهد. دودی که در پس زمینه صحنه وارد کردیم واقعا به ایجاد فضا (اتمسفر) و پنهان کردن پس زمینه کمک کرد. اجازه دهید تا کمی پخش شود تا خیلی فشرده به نظر نرسد.

ساخت باران مصنوعی

برای تصاویر زیر من تنظیم نور را انجام دادم (بدون نور در چتر). همچنین بر روی چهره جِید زوم کردم تا نور گرم فانوس را تقلید کنم. زمانی که با این فلش ها کار می کنید، نور شمع برای ایجاد روشنایی به خودی خود بیش از حد تاریک است.

ساخت باران مصنوعی

ساخت باران مصنوعی

پسا تولید

در تصویر برداری اصلی که انجام دادم، مجبور شدم تا پایه نورهای پشتی را حذف کنم ولی اینبار بدلیل اینکه این نورها در بالای سر معلق بودند نیاز به انجام چنین کاری پیش نیامد. در قسمت زیر می توانید قبل و بعد از روند ویرایش من را ببینید.

پسا تولید

منبع: petapixel.com

درباره‌ی پانیذ حسنی

در حوزه عکاسی دیجیتال فعالیت میکنم و برخی محتوا گذاری های سایت پیکسان رو انجام میدم.

همچنین ببینید

آموزش عکاسی کودک با ژست طبیعی

دیگر دوره ژست‌های کلیشه‌ای به سر آمده و ژست‌های طبیعی جایگزین شده‌اند. آیا عکاسی کودک …

یک نظر

  1. خانه داری - نودی

    بسیار زیبا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *