خانه / وبلاگ عکاسی / 3 نکته درباره عکاسی در برابر نور

3 نکته درباره عکاسی در برابر نور

عکاسی در برابر نور، به معنای عکس های خراب نشده نیست. اصلا. این می تواند به شما برخی از پرتره های بسیار چشمگیر را بدهد. و همه چیزهایی که به اینجا نیاز دارید تا از یک تصویر مشکل دار استفاده نکنید مهارت کمی است. نگاهی به راه درست برای عکاسی پرتره در برابر نور بکشید.
عکاسی در برابر نور دو مزیت غیر قابل انکار را ارائه می دهد:
مردم در عکس ها تمایل به تند و تلخی نخواهند داشت، همانطور که در زمانی که شما در جهت مخالف عکسبرداری می کنید.
و آنچه بیشتر است، نور یک “حجاب” را در اطراف آنها و لباس هایشان از پشت می گذارد، آنها را به صورت نوری از محیط اطرافشان جدا می کند.
در همین حال، شما اغلب لازم نیست که خورشید را در قاب قرار دهید. کافی است که آن را روی چشم خود و همچنین بالای تصویر خود بالا ببرید.
محدوده دینامیکی عظیم صحنه در برابر شما مقاومت خواهد کرد. دوربین شما برای ثبت هر دو پس زمینه نور و موضوع تاریک شما سخت است. نور پس زمینه به طور معمول می تواند یکی از دو مورد زیر باشد:
شما همچنین می توانید تصمیم بگیرید که یکی از این دو نوع برای اهداف شما ایده آل است. این البته امکان پذیر است و در بعضی موارد بهترین راه حل موجود است. اما وقتی که در حال عکاسی در برابر نور هستید، راه های دیگری وجود دارد.
نکته 1: یک پس زمینه تاریک را پیدا کنید
هنگام  عکاسی در برابر نور، چندین امکان برای گرفتن عکس وجود دارد. اغلب به عنوان مثال اطراف خود را نگاه کنید و یک منطقه تاریک را برای استفاده در پس زمینه خود پیدا کنید. از آنجا که شما در برابر خورشید عکسبرداری می کنید، تقریبا همه چیز در مقابل آن سایه ای ایجاد می کند. بنابراین این نباید یک مشکل غیر قابل حل باشد. یک جنگل یا هر نوع دیگر از سبزی ها برای یک پس زمینه بزرگ در اینجا ایجاد می کند.

3 نکات درباره عکسبرداری پرتره در برابر نور

در عکس زیر توجه کنید که در حالی که پس زمینه در سایه خودش پوشیده شده است، موضوع هنوز به اندازه کافی در مقابل آن است که در خارج از آن سایه باشد. بنابراین خورشید هنوز بر روی آنها درخشان است.

 

3 نکات درباره عکسبرداری پرتره در برابر نور

 

این راه حل یک عکس قابل توجه را به شما می دهد. یک نور در مدل مو وجود دارد و به نظر می رسد حتی در مقابل یک پس زمینه تاریک است. همچنین، اندازه گیری نوردهی خودکار متوقف خواهد شد که مشکلی عظیم درعکس گرفتن با قرار گرفتن نسبتا صحیح داشته باشد.دقیقا این عامل بر روی سبک آنها تاثیر می گذارد.
نکته 2: از یک منبع نور در برابر خورشید استفاده کنید
با استفاده از پس زمینه تاریک، بهترین تصاویر را در اینجا دریافت می کنید زمانی که می توانید سوژه را از قسمت قابل مشاهده به نحوی روشن کنید.

بازتابنده

یک ورق بازتابنده ساده برای منعکس کردن نور هنگام عکسبرداری پرتره این نسبتا ارزان و آسان است که در اندازه های مختلف یافت می شود.

 

3 نکات درباره عکسبرداری پرتره در برابر نور

 

یک فلش قوی یا ضعیف

رویکرد مورد علاقه من یک فلش خارجی از راه دور است (مانند نیکون SB-5000 یا Canon 600EX-RT، بلکه گزینه های چینی آنها) یا یک فلش باتری، شما هنگام عکاسی دستیار ندارید؛ پس برای انجام کار احتیاج به یک سه پایه دارید،.اما یک باد قوی میتواند تجهیزات شما را از بین ببرد.

3 نکته درباره عکاسی در برابر نور

تصویر “پشت صحنه” در اینجا نشان می دهد چگونه این ضربه در برابر نور ایجاد شد. فلاش داخل یک جعبه نرم است که نور آن را نرم می کند. من همان نوردهی را در عکس قبلی استفاده کردم. بنابراین برای شما خوب است که بتوانید ببینید که همه چیز به غیر از آسمان تاریک است اگر منبع نور مصنوعی در اینجا وجود نداشته باشد.

3 نکات درباره عکسبرداری پرتره در برابر نور

در حین غروب خورشید شما همچنین خروجی فلاش زیادی را نیاز ندارید. بنابراین شما می توانید حتی با یک فلش کوچک نور دریافت کنید.

3 نکات درباره عکسبرداری پرتره در برابر نور

درباره‌ی پانیذ حسنی

در حوزه عکاسی دیجیتال فعالیت میکنم و برخی محتوا گذاری های سایت پیکسان رو انجام میدم.

همچنین ببینید

آموزش عکاسی کودک با ژست طبیعی

دیگر دوره ژست‌های کلیشه‌ای به سر آمده و ژست‌های طبیعی جایگزین شده‌اند. آیا عکاسی کودک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *